Агропромхолдинг «Астарта» планує в 2017 році зберегти площу сівби цукрових буряків на рівні 2016 року (близько 45 тис. га).

Про це повідомив генеральний директор і мажоритарний акціонер агрохолдингу Віктор Іванчик, пише «Інтерфакс-Україна».

«Збережемо обсяги посівів цукрових буряків приблизно на торішньому рівні», ― зазначив Іванчик.

«Ми збільшили обсяги закупівлі буряків у фермерів: якщо раніше частка сторонньої буряка сягала 20%, то в цьому році вона складе близько 30%. Ми не бачимо сенсу розширювати власні посіви цукрових буряків, але будемо працювати над підвищенням врожайності», ― додав він.

Іванчик уточнив, що середня врожайність цукрового буряка в Україні ву2016 році оцінюється майже в 50 т/га. Це, за його словами, досить високі показники, що робить вирощування цієї культури привабливим в плані рентабельності для фермерів.

Гендиректор «Астарти» також додав, що ціни на цукор в світі і в Україні продовжують зростати у зв'язку з дефіцитом цієї продукції на світовому ринку.

За прогнозами Іванчика, в 2016/2017 МР (вересень-серпень) Україна може виробити близько 2 млн тонн цукру. З них 1,5 млн тонн ― внутрішнє споживання, порядку 0,5 млн тонн може бути експортовано.

Довідка:

«Астарта» ― вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. У 2014 році холдинг ввів в експлуатацію завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).