Посіви цукрового буряка, порівняно з минулим роком, відстають у розвитку. Причинами такої затримки агрономи називають нестачу опадів, похолодання та, відповідно, несвоєчасне внесення гербіцидів.

Про проблеми бурякових полів та погодні негаразди розповів Олександр Паламарчук, головний агроном ТОВ «Агрофірма «Колос» Сквирського району, що на Київщині, повідомляє прес-служба асоціації «Укрцукор».

За словами агронома, рослини буряка цьогоріч розвиваються гірше, ніж торік: «У 2016 році, в середині травня, у цукрового буряка ми бачили вже фазу змикання рядків, а сьогодні ми маємо тільки фазу чотирьох листків. Загалом, за спостереженнями, у порівнянні з минулим роком, маємо затримку днів на десять», — говорить Олександр Паламарчук.

Холодна погода й нестача опадів у квітні та на початку травня стали першопричинами такої затримки. Вони ж викликали й вимушені зсуви у строках внесення гербіцидів та інших хімпрепаратів, а також зменшили їх ефективність.

«Склалися такі умови, що ми не могли зробити проміжну культивацію під цукровий буряк — тож змушені були сіяти одразу після першої культивації. І це призвело до великої кількості бур’янів. Та й погодні умови склалися не зовсім благополучні — по-перше, були великі вітри і ми запізнилися з першим внесенням гербіцидів, потім запізнились із другим — техніка просто не могла вийти в поле. І на сьогоднішній день ми бачимо, що запізнюємося і з третім внесенням гербіцидів», — розповідає головний агроном «Колосу».