Новий завод, переробка 6,2 тис. т буряків на цукор та виробництво 100 т молока — і це лише за один день — такі штрихи з буднів Приватного підприємства «Агро-Експрес-Сервіс».

На тлі того, що в Україні за останні десять-двадцять років склалася негативна тенденція стосовно закриття цукрових заводів (у 2006 році їх було 120, а в 2016-му — лише 42), у жовтні нинішнього року в селищі Мар’янівка Горохівського району Волині запрацював новий потужний цукровий завод. Його відродило до життя, а відтак стало власником ПП «Агро-Експрес-Сервіс».

Цукровий завод за добу переробляє 6,2 тис. т цукрових буряків. Забезпечується така потужність новітніми технологіями і сучасним обладнанням європейського зразка, що встановлене на підприємстві. Загалом роботу на заводі отримало 420 людей. Половина з них — ті, хто раніше мав справу з цукроварінням. Адже в Мар’янівці цукор промислово виробляють уже понад півстоліття.

Вірніше, виробляли, бо для колишнього підприємства, яке в свої найкращі часи, у 1980-1990-х роках минулого століття, за сезон переробляло по 300 тис. т буряків і давало заробіток 600 працівникам, на початку нинішнього століття настали скрутні часи. Не забарилися і банкрутство, спустошення, вирізання металу на продаж, вивезення техніки, двигунів, обладнання… Як розповів генеральний директор «Агро-Експрес-Сервісу», Василь Муха, відбудовувати завод стало такою ж важкою ношею, як і побудувати новий.

Є сподівання, що зі збільшенням потужностей цукрового заводу селяни відновлять посіви цукрових буряків, адже вирощене їм буде куди здавати на переробку. Як із Волинської області, так і з Рівненської, на теренах якої не працює жодна з понад десятка колишніх цукроварень. Принаймні таку можливість співпраці із селянами в ПП «Агро-Експрес-Сервіс» вивчають. Не виключають низку привілеїв за співпрацю. Один із таких уже діє —підприємство видає жом безплатно для всіх бажаючих із Рівненської, Волинської, Кременецького району Тернопільської областей.