У 2019 році на Вінничині аграрії планують скоротити посіви цукрових буряків.

Про це повідомляє «Голос України».

Нинішньої весни на Вінниччині планують істотно збільшити площі під посівами сої. На 16%, порівняно з минулорічним показником, розширять клин під цією бобовою культурою.

«Аграрії планують скоротити посіви цукрових буряків, бо ціна на цукор впала, — повідомила заступник керівника обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк, — Щоб забезпечити баланс посівних площ, збільшать вирощування сої. Це пояснюється зростанням попиту на цю культуру. Та й прибуткова вона. До того ж соя — найкращий попередник під кукурудзу, площі під якою в області мають намір також значно збільшити».

Тим часом аграрії краю вивели посівні агрегати на площі цукрових буряків. Наближається до завершення сівба ярих зернових ранньої групи. Загалом роботи виконано на майже 85% від загальної площі ранніх зернових. Невеликі дощі та сніг, що деінде випав минулого тижня, завадили техніці в окремі дні вийти в поле, зате у ґрунті додалося вологи, так необхідної для гарних сходів.