Біогазовий комплекс потужністю 6 МВт/год перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії і щорічно вироблятиме 48180 МВт «зеленої» електроенергії.

Це дозволить холдингу I&U Group ефективно використовувати відходи цукрового виробництва та істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. За підрахунками, запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 000 т на рік. До того ж, залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч т твердих мінеральних добрив.

Будівництво комплексу, який знаходиться поблизу селища Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області, тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала 23 млн євро. Комплекс відіграватиме важливу роль в покращенні економічного та екологічного стану регіону, тому ще на початку реалізації проект отримав підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку. З боку цієї фінансової інституції було виділено кредит у розмірі 13 млн євро. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі 2 млн євро.

Для зведення комплексу було залучено більше 500 будівельників, з яких 70% — жителі Кіровоградщини. Кількість працівників заводу після запуску в експлуатацію складатиме 20–25 спеціалістів.

Це єдиний біогазовий комплекс на Кіровоградщині, але його унікальність не тільки в цьому. При будівництві об’єкту використовувалися інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбуватиметься на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням.

Вітаємо керівника холдингу, Сергія Дмитровича Тарасова запуском нового комплексу та бажаємо успішного його функціонування протягом багатьох років!

I&U Group — аграрний холдинг, який біля 25 років реалізує різноманітні сільськогосподарські проекти в Україні. Компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур і цукрових буряків в Кіровоградській та Миколаївській областях. Земельний банк I&U Group становить 50 тис. га.